www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 20 серпня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Урочисте покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам відбулося в смт Кринички з нагоди Дня пам’яті та примирення та 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Версія для друку Написати листа

09 травня 2019 року голова Криничанської райдержадміністрації, депутат районної ради Олег Васильович Гапіч взяв участь в урочистому покладанні квітів до меморіалу загиблим воїнам в смт Кринички з нагоди Дня пам’яті та примирення та 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

За покликом душі і серця в дощову погоду криничанці прийшли вклонитися до святого місця, де гордо височить над райцентром меморіал загиблим у роки Другої світової війни, під яким покоїться прах синів і дочок, що боронили рідний край від ненависного ворога.
Участь у даному заході також взяли: депутат Дніпропетровської обласної ради Сергій Васильович Кисіль, голова районної ради Наталя Станіславівна Кобзар, Криничанський селищний голова Ігор Федорович Лісовий, голова районної організації ветеранів України Федір Пантелійович Іванов, Благочинний Криничанського району, настоятель Єдиної Української Автокефальної Православної Церкви ієрей Віталій Савко, громадський активіст Віталій Вікторович Криворучко, депутати районної ради, представники трудових колективів райцентру, представники політичних партій та громадських організацій, ветерани, молодь.
І розквітли біля сердець земляків мальовничі червоні маки - символ пам’яті і скорботи, краплинки живої солдатської крові, що за легендою розквітають на місці самих запеклих кривавих боїв, де смертю хоробрих полягають бійці-захисники.
Понад два роки тривала окупація Криничанського району. За цей час було майже повністю зруйновано народне господарство, замучено і розстріляно сотні мирних жителів, майже дві тисячі молодих людей району відправлено на примусові роботи до Німеччини.
Старше покоління пам’ятає, як нацисти захопили Кринички, як відбувалася евакуація на схід цінного обладнання, техніки, майна, як на селян накладалися великі податки, закривалися школи, знищувалися бібліотеки, запроваджувалася загальна трудова повинність.
Не зважаючи на терор з боку нацистських окупантів, партизани і підпільники продовжували боротьбу з ворогом і не вдалося загарбникам похитнути віру людей у перемогу. Їх героїзм зробив неможливе: 9 травня 1945 року салют Перемоги прогримів.
Ми пишаємося тим, що зробили для перемоги наші земляки і з сумом та гіркотою констатуємо, що багатьом бійцям не довелося її побачити. Шлях до цієї сонцесяйної дати був устелений полеглими в боях, густо политий кров’ю.
В братських могилах на території нашого району поховано більше п’яти з половиною тисяч воїнів. Майже 8 тис. земляків-криничанців полягли смертю хоробрих на полях битв.
Ми завжди пам’ятаємо ту ціну, свято зберігаючи у пам’яті незабутні сторінки героїчного минулого нашого народу.
На жаль, з кожним роком все менше серед нас фронтовиків, які подарували нащадкам життя під мирним небом. Низький уклін їм і велика вдячність!
Тож нам належить шанувати ратний подвиг наших дідів та прадідів, пам’ятати тих, хто віддав своє життя за мирне небо над Батьківщиною.
Військовослужбовці, які сьогодні несуть бойову службу у зоні АТО, своєю мужністю і відвагою, сумлінністю та відданістю Україні є спадкоємцями героїв Другої світової війни і водночас є гідними місії, покладеної на них долею, щоб стати гордістю для своїх нащадків.
На урочистому заході була хвилина мовчання, і лягли квіти до меморіалу – символ вдячності тим, хто спить вічним сном під зорями Вітчизни.
Хай буде мирним небо над рідним краєм, над Україною і ніколи не відійдуть в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його битва і його перемога над нацизмом у роки Другої світової війни!

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор