www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 4 червня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Безпека і здоров’я людини праці – мета нашої діяльності
Версія для друку Написати листа

Кам’янське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області відповідно до статутних завдань здійснює реалізацію державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
В повній мірі забезпечуються страхові виплати та медико-соціальні послуги, проводяться заходи з профілактики нещасних випадків, відбувається контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду.
Серед першочергових завдань Фонду соціального страхування України є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням, викликаних умовами праці.
Згідно з аналізом за 2018 рік до відділення Фонду надійшло 69 повідомлень про нещасні випадки на виробництві (5 повідомлень про смертельні випадки, 1 груповий випадок) та 1 повідомлення про професійне захворювання.
За 2018 рік рівень виробничого травматизму по місту збільшився на 18 випадків у порівнянні з 2017 роком. Травми отримали працівники 16 підприємств.
Найбільш травмонебезпечним залишається такий вид економічної діяльності, як металургійне виробництво – 28 травмованих. Збільшення виробничого травматизму зареєстровано на підприємствах: ПАТ "Дніпровський меткомбінат" – на 6 випадків; ТОВ ФІРМА "Блок ЛТД" на 4 випадки; ПРАТ " Южкокс" - на 4 випадки; ПРАТ "Дніпровагонмаш" – на 3 випадки.
Одним з основних напрямів роботи відділення Фонду є турбота про тих людей, які в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань, стали особами з інвалідністю. Система загальнообов’язкового державного соціального страхування гарантує зазначеній категорії страхові виплати, які здійснює Фонд та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, технічними засобами реабілітації, автомобілями, додатковим харчуванням, протезуванням, лікарськими засобами, лікуванням у лікувально-профілактичних закладах, проведенням виплат на постійний сторонній, медичний та побутовий види догляду тощо.
На обліку у Кам’янському відділенні знаходиться 1151 особа, які отримують страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві, а також члени їх сімей, у тому числі особи з інвалідністю І групи – 15 чоловік, ІІ групи – 65 чоловік, ІІІ групи – 390 чоловік.
Протягом 2018 року у цілому по відділенню було призначено страхових виплат на загальну суму 31 509 000 грн, у тому числі:
- допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності 106 особам на загальну суму 843 000 грн;
- одноразової допомоги у разі стійкої втрати професійної працездатності - 22 потерпілим на загальну суму 207 000 грн;
- щомісячної страхової виплати у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та особам, які мають на це право в разі втрати годувальника - 1119 особам на загальну суму 29 825 000 грн;
- інших страхових виплат на загальну суму 634 000 грн.
Середній розмір щомісячної страхової виплати потерпілим (членам їх сімей) за час існування Фонду має тенденцію зростання. Це відбувається щорічно, внаслідок проведення станом на 1 березня перерахунку розміру страхових виплат відповідно до статті 37 Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у зв’язку зі зростанням середньої заробітної плати в галузях національної економіки.
Станом на 01.01.2019 в Кам’янському відділенні на обліку знаходиться 803 потерпілих від нещасного випадку на виробництві або профзахворювання, які за висновком медико-соціальної експертної комісії мають право на забезпечення різними видами медико-соціальних послуг, у тому числі – 102 особи, тимчасово переміщених із зони АТО. Загальна сума витрат Фонду на медичну та соціальну допомогу зазначеній категорії осіб склала 4 570 957 грн.
У 2018 році потерпілі мали змогу безкоштовно отримувати лікарські засоби та вироби медичного призначення в аптечному закладі, з яким відділенням Фонду було укладено договір на відшкодування витрат за фактично відпущені потерпілим ліки. Цим правом у 2018 році скористалось 76 потерпілих, загальна сума за отримані ними ліки склала 534 324 грн. Стаціонарне лікування за рахунок коштів Фонду пройшло 68 потерпілих на загальну суму 288 591 грн.
Санаторно-курортне лікування за власним вибором протягом 2018 року отримала 51 особа з інвалідністю від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, у тому числі 4 потерпілих з травмами хребта та спинного мозку, 3 з яких перебували в санаторіях з супроводжуючими особами. Загальна сума витрат Фонду на ці цілі склала 804 520 грн проти 359 876 грн у 2017 році.
Протягом 2018 року 37 потерпілих було забезпечено різноманітними протезно-ортопедичними виробами на суму 473 908 грн; технічні та інші засоби реабілітації (палиці, милиці, сидіння для ванни та туалету, тощо) згідно висновку медико-соціальної експертної комісії отримали за потребою 31 потерпілий на суму 11489 грн. Спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням за рахунок коштів Фонду протягом 2018 року забезпечувалося 17 осіб з інвалідністю. Всього витрати на забезпечення доглядами потерпілих у 2018 році склали 622374 грн проти 567796 грн у 2017 році (ріст на 9,63%), що пов’язано зі збільшенням прожиткового мінімуму. Фонд щорічно забезпечує осіб з інвалідністю, які мають право на отримання автомобіля за рішенням транспортної МСЕК, компенсаційними виплатами на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів. У 2018 році 28 потерпілих отримали такі виплати на загальну суму 10666 грн.
За даними проведеного аналізу моніторингу виданих листів непрацездатності по лікувально-профілактичним закладам міста Кам’янське та Криничанського району у 2018 році було видано 57698 листків непрацездатності, що на 9451 (19,6%) листків непрацездатності більше ніж у 2017 році. До відділення Фонду подано 4687 заяв-розрахунків на загальну суму 74 879 500 грн, в тому числі проведено фінансування на виплату допомог у зв’язку зі смертю фізичних осіб - підприємців (4 випадки) на суму 16 400 гривень.
Слід зазначити, що зростання рівня захворюваності з тимчасовою втратою працездатності відбулося майже на всіх підприємствах міста.
В санаторно-курортних закладах України пройшли реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду в разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень, цукрового діабету, оперативних втручань на опорно-руховому апараті, оперативного та інструментального видалення каменів із нирок, ускладненого перебігу вагітності, тощо, 394 застраховані особи на загальну суму 4 678 777 грн. До надання відновного лікування за рахунок коштів Фонду долучилося понад 50 санаторно-курортних закладів, які мають відповідні реабілітаційні відділення, у тому числі 3 оздоровниці, розташовані на території Дніпропетровської області, а саме ДП «Санаторій «Славутич» імені Б.В. Пашковського» (м. Верхньодніпровськ), ТОВ Санаторій «Курорт Орлівщина» (Новомосковський р-н, с. Орлівщина), ТОВ «Санаторій «Сонячний» (Павлоградський р-н, с. Вербки).
Підсумовуючи вищесказане звертаємося до керівників підприємств, профспілкових організацій, соціальних партнерів з проханням вжити всі можливі заходи щодо зниження рівня виробничого травматизму та рівня захворювань серед працівників.

              Валентина Ігнатова, начальник Кам’янського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області
              Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор