www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 22 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Групи смерті «Синій кит» - «4:20». Убережімо наших підлітків!
Версія для друку Написати листа


Останнім часом наше суспільство бентежать повідомлення про підліткові спроби до самогубств у зв’язку з небезпечною грою в Інтернеті «Синій кит» - «4:20».
Перше, що хочеться сказати всім: відставити паніку! Зараз ви можете перейти в ситуацію, коли більше нашкодите собі, оточуючим та дитині. Давайте не будемо плутати причини і наслідки, а спокійно подивимося на прості факти.

ХТО ВИНЕН?

Факт 1. Світ навколо сповнений небезпек для підлітків. Маніяки, психопати, сектанти, злочинці - все це навколо нас і ви щодня з ними зустрічаєтеся, навіть не знаючи про це. Як уникати цих небезпек - нижче.
Факт 2. Наше суспільство знаходиться у постійних стресах і поява подібних груп - це, на жаль, загальна тенденція, наслідок, а не причина. Проте говорять, що діяльність подібних груп на статистику самогубств не впливає - вони просто в загальному тренді. Основні причини - економіка, інформаційний тиск, зламані інститути суспільства.
Факт 3. Ми пам'ятаємо покоління, яке пережило "емо". А перед цим - "готів". А задовго до цього рок-н-рол, а ще до цього фокстрот і декаданс. Підлітки люблять лоскотати собі нерви, перевіряючи межі можливого.
ЩО РОБИТИ?

1. Не панікувати! З дитиною все в порядку? Заспокойтеся, час НЕ упущено.
2. Відновлюйте контакт з дитиною! Якщо не впевнені як це робити або у вас може бути конфлікт, краще зверніться до фахівця - дитячого психолога. Краще почервоніти у психолога, ніж потім чорніти від горя. Психологи не страшні, повірте. Можу підказати перевірених, розумних, добрих, професійних знайомих.
3. Розвивайте контакт з дитиною! Намагайтеся зрозуміти дитину, розділити її захоплення. Це допоможе відстежити момент, коли серед захоплень з'являться небезпечні, обговорити їх, зважити, посміятися над ними разом.
4. Зробіть життя дитини цікавим для неї, а не тільки для вас! Нехай воно буде різноманітним, нехай захоплення дитини будуть щирими, а не "їй корисно". Спроба втекти від навколишнього світу з'являється тоді, коли там (в секті, в наркотиках, в мережах психопата) цікавіше, ніж в оточенні дитини. Задумайтеся про це! Перегляньте інтереси дитини.
5. Якщо ж ситуація зайшла далеко і ви знайшли цю групу, то:
- Скаржтеся на контент - це не складно, є спеціальні кнопки.
- Скаржтеся в адміністрацію соціальної мережі - це складніше, але можливо.
- Пишіть заяву до поліції - вони повинні це розслідувати. Проявіть громадянську позицію! Примусьте їх працювати у цьому напрямку. В кінці-кінців, від цього залежить безпека ваших та інших дітей. Хто крім вас зможе це зробити ?
- Є можливість, зверніться до фахівця з комп'ютерної безпеки, щоб знайти автора. Повірте, це не так уже й складно і навряд чи він є комп'ютерним генієм. Скоріше навпаки. А після знаходження – справа вже дійде до діла за спробу організації вбивства (див. КК). Але все це повинні будете зробити ви самі. Якщо вас не лякає ця робота - робіть!
ЧОГО НЕ ТРЕБА РОБИТИ?

1. Не треба панікувати. Так ви все зіпсуєте.
2. Не треба змушувати панікувати інших батьків. Якщо хочете, то обговоріть цю новину спокійно і виважено. Чим більше нервів зараз, тим більше проблем буде після.
3. Не треба лізти до дитини з розпитуваннями - ви зламаєте контакт з нею, особливо якщо паніка на порожньому місці.
4. Не треба читати листування дитини, а потім пред'являти її - ви назавжди зіпсуєте відносини.
5. Не треба забороняти Інтернет. Без Інтернету, можливо, і ви НЕ дізналися б про цю проблему, поки це не сталося лихо б поряд з вами.
Шановні батьки!
Бережіть своїх дітей – найдорожче, що у вас є!
Олег Журавель,
заступник начальника Криничанського ВП Кам'янського ВП ГУ НП України
в Дніпропетровській області, майор поліції
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор