www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 24 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
В Криничанській райдержадміністрації відбулася презентація публічного звіту голови райдержадміністрації Олега Васильовича Гапіча за 2016 рік
Версія для друку Написати листа

23 лютого 2017 року в Криничанській райдержадміністрації відбулася презентація публічного звіту голови райдержадміністрації Олега Васильовича Гапіча за 2016 рік.
Участь у даному заході взяли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій району, представники політичних партій та громадських організацій.
Голова райдержадміністрації зробив глибокий аналіз власної діяльності
та роботи посадових осіб райдержадміністрації у 2016 році, дав перелік заходів, які вживалися для забезпечення дієвого та результативного функціонування структурних підрозділів органу районної виконавчої влади, тісної співпраці з органами місцевого самоврядування, громадськими формуваннями, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, суб’єктами господарської діяльності, що беруть безпосередню участь у процесах втілення в життя вимог сьогодення.
Було зазначено, що значна увага в районі приділяється стабільній роботі закладів освіти, культури, охорони здоров’я, розвитку фізкультури та спорту, підтримці сімей, дітей та молоді, розвитку сімейних форм виховання. В центрі уваги райдержадміністрації завжди пільгові категорії населення, питання розвитку соціальної сфери, і належна реалізація всіх цих проектів забезпечується завдяки розумінню та підтримці Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради.
Йшлося у публічному звіті про підтримку реалізації програм місцевого самоврядування. Як результат, у 2016 році вдалося вміло скоординувати роботу по співпраці з органами місцевого самоврядування, в результаті чого та відповідно до Перспективного плану формування територій громад Дніпропетровської області, затвердженого рішенням обласної ради від 27.05.2015 № 641-31/VI (зі змінами), в Криничанському районі створено:
Аулівську об’єднану територіальну громаду (центр – смт Аули), до якої увійшли Аулівська селищна рада та Українська сільська рада;
Божедарівську об’єднану територіальну громаду (центр – смт Божедарівка) - Божедарівська селищна рада, Болтишківська сільська рада та Покровська сільська рада;
Криничанську об’єднану територіальну громаду (центр – смт Кринички) - Криничанська селищна рада, Дружбівська сільська рада та Маломихайлівська сільська рада.
Підкреслювалося у звіті, що в роботі з місцевим самоврядуванням протягом звітного періоду відчутною була підтримка депутатського корпусу всіх рівнів, народного депутата України Валентина Володимировича Дідича та депутата Дніпропетровської обласної ради від БПП «Солідарність» Сергія Васильовича Кисіля в реалізації головних пріоритетів розвитку району.
Зазначалося, що рік 2016 був непростим для всієї країни та кожного українця, зокрема, через війну на Сході. Це був рік випробувань, рік реформ та боротьби з агресією, рік відстоювання свободи та європейського вибору України.
Але за рахунок джерел фінансування підприємствами та організаціями освоювалися капітальні інвестиції, з метою розв’язання багаторічної проблеми – забезпечення питною водою населених пунктів району у 2016 році розпочато реалізацію проектів будівництва водогонів, за рахунок обласного бюджету здійснювалося будівництво розвідних водопровідних мереж села Бикове, проводилися роботи з будівництва водогону питної води населених пунктів Божедарівської селищної ради, виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво магістрального водогону від смт Кринички до сел Затишне і Гуляйполе протяжністю 53 км, який забезпечить питною водою населення п’яти територіальних громад району.
За кошти обласного бюджету проведено капітальні ремонти доріг комунальної власності в смт Кринички, с. Дружба, с. Адамівка, с. Світлогірське, смт Аули; за рахунок місцевих бюджетів проведено поточні ремонти вулиць і доріг комунальної власності.
В районі відбулося збільшення середньомісячної заробітної плати на 24,4 % проти відповідного періоду 2015 року і становить 3220 грн.
Забезпечено втілення в життя електронної системи Prozorro. Планова сума закупівель, оголошена через систему електронних закупівель ProZorro закладами району, склала 5,8 млн грн., кількість завершених тендерів – 99, кількість організаторів – 11, сума завершених торгів склала 2,9 млн.грн., сума підписаних договорів – 2,4 тис.грн. Економія склала 607,5 тис.грн.
Олег Васильович Гапіч подякував підприємцям за сумлінну працю, життєстійкість, наполегливість, підтримку районної влади в її соціально-економічній та господарській діяльності, допомогу у розвитку соціальної інфраструктури в територіальних громадах, в життєдіяльності шкіл, позашкільних, медичних закладів, закладів культури, дошкільних установ.
Відзначено було, що небайдужість до проблем райцентру та району в цілому проявляє земляк-криничанець, ветеран Служби Безпеки України Віталій Вікторович Криворучко, який в смт Кринички облаштував зону відпочинку, реконструював меморіал загиблим воїнам, зробив вуличне освітлення на Центральній площі та висадив саджанці липи, а ще організував ряд культурно-мистецьких заходів для мешканців району.
У публічному звіті акцентувалася увага на те, що агропромисловий сектор відіграє важливу роль в економіці району, забезпечує населення харчовими продуктами, впливає на зайнятість населення, наповнення бюджету та ефективний розвиток Криничанщини.
Господарствами всіх форм власності зібрано у 2016 році: 205,3 тис. тонн зернових культур у заліковій вазі, в т.ч. пшениці зібрано 92,2 тис. тонн (110,0% до прогнозу), ячменю – 43,5 тис. тонн (115,0 % до прогнозу), кукурудзи - 66,5 тис. тонн (82,0 % до прогнозу), соняшника 67,9 тис. тонн (110 % до прогнозу), ріпаку – 8,9 тис. т (65,0 % до плану), сої – 1227 тонн (134,0 % до прогнозу).
В галузі тваринництва у 2016 році в сільгосппідприємствах: вироблено м’яса 2406 тонн, реалізовано - 1971,5 тонн, що на 100 тонн більше проти 2015 року; надоєно молока 1943 тонни, що на 217 тонн більше проти попереднього року.
Голова райдержадміністрації висловив слова вдячності за велику організаторську роботу в аграрному секторі Криничанщини Віктору Васильовичу Стрельцову, який у 2016 році очолював відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, а на сьогоднішній день є радником голови райдержадміністрації з даних питань, тож покладаються великі надії на його багатий життєвий і професійний досвід, цілеспрямованість, зусилля і є впевненість, що спільно ще багато вдасться зробити корисного для району.
Головою райдержадміністрації було підкреслено, що зважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні, велику увагу у звітному періоді райдержадміністрація приділяла соціальному захисту населення.
У 2016 році за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 9148 домогосподарств. Учасниками Програми житлових субсидій стали 7027 домогосподарств, яким призначено субсидію.
Середній розмір субсидії, призначеної у 2016 році на одне домогосподарство, склав 1325,40 грн.
За ініціативи голови райдержадміністрації, яка була підтримана депутатами районної ради, було збільшено одноразову допомогу учасникам АТО з 500 гривень до 1000 гривень, виділено кошти учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та вдовам учасників ліквідації, а також
учасникам бойових дій на території інших держав.
Забезпечувалася підтримка волонтерської діяльності, а саме забезпечувався збір гуманітарної допомоги для воїнів АТО та мешканців окупованих територій, Дніпропетровського військового госпіталю. Спільно з районною громадською організацією воїнів АТО «ПАТРІОТ» здійснено 23 виїзди в зону АТО, вартість загальної допомоги в грошовому еквіваленті досягла майже мільйона гривень.
Центр АТО Криничанської райдержадміністрації визнано одним з найкращих в області.
У 2016 році було значно покращено фінансування медичних закладів району, зокрема, КЗ «Криничанська ЦРЛ», де проведено поточні ремонти, придбано значний перелік обладнання. Приміром, у 2016 році на капітальні видатки КЗОЗ «Криничанський центр ПМСД» було виділено майже в три рази більше коштів, ніж в 2015 році.
В освітянській галузі району актуальним було питання реформування системи освіти і створення на базі району опорної школи, яка має забезпечити якість освіти, рівний доступу до якісної освіти та ефективне використання ресурсів. За результатами конкурсного відбору на опорний заклад визнана переможцем Божедарівська СЗШ. Створено 2 НВК на 45 місць в селах Малософіївка та Бикове. Проведено ряд капітальних та поточних ремонтів, введено в дію блочні модульні котельні на альтернативному паливі, розроблено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію будівлі інтернату Божедарівської СЗШ в багатофункціональний учбовий корпус з житловими приміщеннями.
Значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню, про що свідчать проведені численні масові заходи з учнівською молоддю, зокрема, військово-патріотична гра «Сокіл «Джура», фестиваль «Козацьку славу збережемо» та ін.
В плані розвитку фізичної культури та спорту було відзначено активну допомогу радника голови райдержадміністрації Олександра Володимировича Кореня, його ініціативність та небайдужість до даних питань
Завдяки йому в районі функціонує боксерський клуб «РИНГ», що в с. Українка. Юні спортсмени даного клубу вже досягли значних успіхів у змаганнях, не раз займали призові місця в обласних чемпіонатах та Всеукраїнських турнірах, чемпіонатах України та міжнарожних турнірах з боксу.
Аналізувалася робота по підтримці дітей, сім’ї та молоді, комплекс заходів про співпрацю служби у справах дітей, органів місцевого самоврядування, опікунських рад, підприємств та установ щодо виявлення сімей та дітей, які потребують соціального захисту та конкретні кроки, які здійснюються у цьому напрямку.
Йшлося про покращення матеріально-технічної бази закладів культури району, придбання меблів, комп’ютерної техніки; звукової та світлової апаратури, національних сценічних костюмів, поповнення бібліотечних фондів тощо. Зазначалося, що депутат Дніпропетровської обласної ради від БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Сергій Васильович Кисіль, який не словом, а ділом допомагає Криничанському району та його мешканцям, взявся за спорудження православного храму – церкви Покрови Пресвятої Богородиці Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату в смт Кринички. Поряд з храмом на місці недобудованого приміщення ощадбанку за його сприяння буде діяти недільна школа. Туди ж буде переведена і музична школа.
Було акцентовано увагу, що за 2016 рік власні доходи загального фонду бюджету району (без урахування трансфертів) виконано в обсязі 82363,8 тис. грн., або на 125,9 відсотків до уточненого плану 2016 року (план 62415,7 тис. грн.).
Порівняно з 2015 роком доходи загального фонду зведеного бюджету району ( без урахування трансфертів) збільшилися на 28421,5 тис.грн., або в 1,5 рази. А це дає можливість для втілення в життя багатьох планів, проектів, ініціатив по покращенню добробуту земляків-криничанців.
Йшлося про активну співпрацю голови райдержадміністрації з громадськими організаціями, зокрема, результативні відносини склалися з районною організацією ветеранів України (голова Федір Пантелійович Іванов), з районною організацією фермерів та приватних землевласників (голова Петро Васильович Матвій), з районною організацією рибалок та мисливців (голова Ігор Вікторович Гриценко), з районною громадською організацією «Союз Чорнобиль України» (голова Юрій Валентинович Пархоменко), з районною громадською організацією ветеранів Афганістану (голова Павло Анатолійович Доннік), з Криничанським козацьким полком Дніпропетровського козацького об’єднання Всеукраїнського козацького війська (отаман Анатолій Іванович Тіткін, начальник штабу Віктор Іванович Мирошниченко) та іншими.
У квітні 2016 року за сприяння та підтримки голови районної державної адміністрації створено районну громадську організацію воїнів АТО «Патріот». Очолив її демобілізований учасник АТО Сергій Васильович Іщенко. Дане громадське формування активізувало свою роботу з метою, щоб у мирному житті всіх ветеранів АТО об’єднували спільні інтереси, прагнення до вдосконалення, щоб разом могли відстоювати тих, хто проявили вірність Присязі, служили Україні, жертовно її захищали, а потім виникла потреба у належній допомозі чи підтримці.
Члени районної громадської організації воїнів АТО «Патріот» на власному прикладі сприяють у вихованні справжніх патріотів серед юного покоління Криничанщини, а також підтримують волонтерську діяльність по забезпеченню військовослужбовців, в першу чергу, наших криничанців самим необхідним.
За ініціативою районної державної адміністрації, яка підтримана громадською організацією воїнів АТО «Патріот» (голова Сергій Васильович Іщенко) та за сприяння депутата Дніпропетровської обласної ради від БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Сергія Васильовича Кисіля проведено роботи по облаштуванню алеї Пам’яті учасників АТО на стадіоні «Колос» в смт Кринички.
Дана організація стала ініціатором встановлення 3-х пам’ятників загиблим воїнам-землякам, з них двом із числа сиріт - це Віктору Росторопші із с.Світлогірське та Сергію Залізняку із с.Зелений Кут, а також одинокому громадянину Миколі Кулішу із с.Новопушкарівка.
Районна державна адміністрація сприяла у створенні 01 вересня 2016 року Криничанського бюро правової допомоги, яке проводить виїзні прийоми, тренінги, з правових питань.
У публічному звіті також проаналізовано роботу по особистому прийому громадян, наданню адміністративних послуг, здійсненню заходів, спрямованих на запобігання корупції, проведення першої хвилі е-декларування вчасно і без порушень термінів, визначених законодавством, тощо.
Загалом на завершення голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч зазначив, що його конструктивний підхід до вирішення актуальних питань життєдіяльності Криничанського району і територіальних громад зокрема грунтуються на баченні перспектив розвитку, що є запорукою співпраці усіх ланок та подальшої розбудови суспільних і соціально-економічних відносин в населених пунктах району.
У 2017 році, наголосив він, в основу діяльності райдержадміністрації та її структурних підрозділів закладено такі основні пріоритети соціально-економічного розвитку:
формування конкурентоспроможної та життєздатної економіки;
створення умов для розвитку підприємництва;
соціальне відродження села та створення умов для розвитку аграрного сектору;
розвиток інфраструктури сільських територій;
розв’язання екологічних проблем найбільш техногенно навантажених регіонів;
забезпечення ефективності енерго- та ресурсозбереження у сфері господарювання, розвиток альтернативної енергетики;
забезпечення комфортних умов проживання населення району та переселенців;
зростання якості соціальних послуг;
підвищення якості освіти;
модернізація системи охорони здоров’я та забезпечення доступу до високих стандартів медичного обслуговування;
створення належних умов для всебічного та повноцінного розвитку дітей;
забезпечення розвитку культури та культурного розмаїття;
розвиток місцевого самоврядування. Децентралізація влади та міжбюджетних відносин.
публічність і прозорість діяльності місцевих органів влади.
Голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч підкреслив, що заплановані на 2016 рік заходи реалізовано. Тож подякував всім керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій району за проведену роботу, за сумлінне, відповідальне ставлення до виконання своїх посадових обов’язків, які забезпечують діяльність виконавчої влади.
За підсумками публічного звіту слово взяв голова районної організації фермерів та приватних землевласників Петро Васильович Матвій, який подякував Олегу Васильовичу за велику організаторську роботу по забезпеченню життєдіяльності Криничанського району та запропонував визнати її задовільною.
Кожний учасник заходу, де було заслухано публічний звіт голови райдержадміністрації за 2016 рік, залишав зал з твердим переконанням, що успішне втілення всіх намічених планів та розв’язання актуальних проблем Криничанщини можливе лише об’єднаними зусиллями усіх гілок та рівнів виконавчої та законодавчої влади, органів місцевого самоврядування, промислових та сільськогосподарських підприємств, громадськості та кожного мешканця зокрема.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністраціїP.S.
З детальним звітом голови Криничанської райдержадміністрації Олега Васильовича Гапіча за 2016 рік можна ознайомитися на офіційному сайті району у розділі «Діяльність РДА».

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор