www.krinich-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 12 листопада 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криничанський район >> Новини
Договір довічного утримання, заповіт чи договір дарування?
Версія для друку Написати листа

Не маю дітей чи внуків, але потребую сторонньої допомоги. Є знайомі, які могли б доглянути мене і я б хотів «переписати» на них своє майно (будинок, автомобіль). Що краще, дарування чи заповіт?

На сьогодні існує багато способів (видів договорів) відчужити своє майно. Особливою відмінністю між ними є момент коли особа, на користь якої укладається той чи інший договір, стає повноправним власником відповідного нерухомого майна і щодо виникнення обов’язків відносно відчужувача. Щоб вберегтися від порушення своїх прав, варто дізнатися більше про кожний договір та обрати для себе найбільш зручний варіант.

В даному випадку слід звернути увагу на договір довічного утримання. За договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Набувач не має права до смерті відчужувача продавати, дарувати, міняти майно, передане за договором довічного утримання (догляду), укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину.

Можна заповісти своє майно, але так як заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, то спадкоємець набуває право на спадкове майно тільки після смерті спадкодавця. В даному випадку ризик має спадкоємець (особа відносно якої було складено заповіт), так як законодавством передбачено що заповіт за життя спадкодавця може змінюватися, а також заповітом не можна обмежити права осіб, які мають право на обов'язкову частку у спадщині.

За договором дарування дарувальник передає або зобов’язується передати в майбутньому обдаровуваному безоплатно майно (дарунок) у власність. Договір дарування, як і договір купівлі-продажу, спрямований на припинення права власності у дарувальника й виникнення права власності в обдарованої особи з тією лише різницею, що договір дарування завжди є безоплатним, а тому дарувальник не має права вимагати від обдарованої особи зустрічних дій. Тобто, обдаровуваний стає повноправним власником нерухомого майна після прийняття дарунка та належного оформлення укладеного договору, і як наслідок, має право вчиняти щодо такого майна всі правомочності власника. Дарувальник вже не матиме жодного відношення до цього майна.


Криничанське бюро правової допомоги Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: смт. Кринички, вул. Виконкомівська, б. 17, к. 15,16.
Графік роботи: Понеділок-п'ятниця з 08:00 до 17:00.
Контактний номер телефону бюро: (05654) 9-20-62

Надія Федориненко,
начальник Криничанського бюро правової допомоги
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор