Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


78 років минуло з часів початку найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни.
22 червня 1941 року о четвертій годині ранку німецька авіація скинула перші бомби на Київ та інші міста України.
Страшне слово «війна» увірвалося в життя людей. Важко передати якою трагедією був для них перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека.
Але і в ті дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами. Сьогодні ми згадуємо усіх загиблих – на полі брані під час визвольних боїв, в тилу від голоду і поневірянь, закатованих у неволі.
Гірка доля не оминула жодної української родини. Цей біль відчуваємо і понині. Вже дуже мало залишилося в живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. З кожним днем їх невблаганно стає ще менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
В смт Кринички відбулося покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам. Це символ пам’яті і вдячності тим, хто зберіг нашу країну у ті грізні часи для майбутніх поколінь. Участь у покладанні квітів взяв голова райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч.
Всі учасники даної церемонії у хвилині мовчання схилили голови перед святою пам’яттю полеглих, які своїм ратним подвигом, самовідданою працею забезпечили Велику Перемогу, перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.

Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації