Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


9 Травня 2019 року з нагоди Дня пам’яті та примирення та 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбувся мітинг на Аульському плацдармі.
Це священна земля, яка в далекому 1943-му році була ареною жорстокої битви наших захисників Батьківщини з нацистськими окупантами у Другій світовій війні.
Восени 1943 року радянські війська, переправившись через Дніпро, утворили на його правому березі плацдарм, звідки частини Південно- Західного фронту завдали нищівного удару і визволили Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ та інші міста і села області.
Тут, на Аульському плацдармі масовий героїзм наших бійців зробив неможливе – Дніпро форсували. Тут кожен квадратний метр политий кров’ю захисників Вітчизни, тут обірвалося багато молодих людських життів, щоб спати вічним сном під зорями Батьківщини в ім’я мирного майбутнього нащадків.
Перемога у війні була досягнута завдяки міцному союзу фронту і тилу, масовому героїзму людей.
Як святиню зберігають жителі Аул пам’ять про героїв, що полягли смертю хоробрих при визволенні селища від окупантів.
Свідченням тому є цей меморіал та дбайливо доглянута братська могила у центрі селища, в якій покоїться прах 676 воїнів, що загинули в боях на Аульському плацдармі, де за виняткову мужність та героїзм 51 солдат отримав високе звання Героя Радянського Союзу.
Схилити голови перед світлою пам’яттю відомих і невідомих солдатів, які наближали Перемогу, але полягли на фронтах битв, віддали своє життя за наше мирне сьогодення, прибули на мітинг представники трудових колективів та мешканці селища Аули на чолі з селищним головою Ігорем Миколайовичем Дракою.
Участь у заході взяли: голова Криничанської райдержадміністрації Олег Васильович Гапіч, народний депутат України Валентин Володимирович Дідич, депутат Дніпропетровської обласної ради Сергій Васильович Кисіль, голова районної ради Наталя Станіславівна Кобзар, директор ТОВ «Аулівська хлоропереливна станція» Олександр Васильович Богданенко.
Говорили вони про велику ціну, яку заплатила Україна та її народ, здобуваючи разом з воїнами інших національностей довгождану Перемогу. Спільними зусиллями вони перемогли нацизм. Але чи не в кожній родині війна забрала батька, сина, брата, чоловіка…
Дякуючи за відстояний мир у роки Другої світової війни, нащадки визволителів поклали квіти до меморіалу, який гордо височить на схилі Дніпра і схилили голови у скорботі, вшановуючи світлу пам’ять полеглих на фронтах.
Була і солдатська каша, і бойові сто грам. Адже подвиг безсмертний і пам’ять про ті часи нетлінна.

      Людмила Забора,
радник голови Криничанської райдержадміністрації