Криничанський район
www.krinich-rn.dp.gov.ua


14 грудня за українським календарем - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Тридцять три роки тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в світовій історії техногенна катастрофа, якій судилося стати незагойною раною для всього людства.
Страшна ядерна аварія забрала життя і здоров’я тисяч наших співвітчизників, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах.
Серед ліквідаторів наслідків катастрофи було чимало мешканців Криничанського району.
Не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, вони робили все можливе, щоб захистити світ від радіаційного лиха.
На традиційне районне зібрання з нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС до Криничанського Центру учнівської молоді прибули ліквідатори-чорнобильці з усіх територіальних громад району.
З теплими і щирими словами вдячності за їх подвиги, за мужність та відвагу звернулися до них виконуючий обов’язки голови Криничанської райдержадміністрації Олег Петрович Карнацький, заступник голови Дніпропетровської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Микола Миколайович Нещерет, голова Криничанської районної організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Валентинович Пархоменко, начальник штабу Криничанського козацького полку Дніпропетровського козацького об’єднання, депутат районної ради Віктор Іванович Мирошниченко, директор Криничанського Центру учнівської молоді Олександр Анатолійович Бородовий.
Вони відзначили, що чорнобильська трагедія – це скорботна дата, яка стала чорною плямою на нашій планеті і пронизує серця гострим болем, адже людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.
У їх виступах було висловлено щирі слова вдячності за мужність і патріотизм всім солдатам і офіцерам, які за свій подвиг отримали одне на всіх звання – ліквідатор аварії на ЧАЕС, і підставили у тяжку хвилину своє плече, відчувши на собі справжнє пекло, та запевнили, що держава завжди дбатиме про соціальний захист ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
На заході було вручено чимало нагород ліквідаторам-чорнобильцям за вагомий особистий внесок у ліквідацію наслідків техногенної катастрофи, мужність, патріотизм, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 10-річчя Криничанської районної організації «Союз Чорнобиль України», що виповнюється у поточному році.
Віночок запальних українських пісень подарував присутнім народний аматорський вокальний колектив «Надія» районного Будинку культури (керівник Надія Віталіївна Кузьміна).
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто підірвав власне здоров’я чорнобильською радіацією і не дожив до сьогоднішнього дня.
Для учасників зібрання було організовано екскурсії до музею хліба та музею пам’яті організатора туристичного руху на Криничанщині, учасника Революції Гідності, педагога, волонтера Анатолія Леонідовича Маслакова.
Цього дня учасники урочистого зібрання поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку ліквідаторам-чорнобильцям із вдячністю в душі за проявлені мужність та патріотизм, порятунок України і світу від неконтрольованої сили атому.
Криничанці гордяться тим, що постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – працьовиті, відважні люди, вони є багатством району. Вони примножують його славу.
Нехай добро і шана оточують їх скрізь. Нехай кожного з них супроводжує успіх у праці на благо своїх родин та постійне відчуття соціального захисту з боку держави, а такі катастрофи як Чорнобильська ніколи не повторюються і щасливе життя людей розквітає під мирним небом!

Людмила Забора